Tuletõke

Kasutame oma toodete töötlemiseks ainult professionaalseid ja tunnustatud tuletõkkevahendeid - värvid, lakid ja immutusvahendid.

Tikkurila

Fontefire WF

Veepõhine tuletõkkevärv kõrgeima võimaliku puittoodete tulekindlusklassiga. Kuumuse mõjul Fontefire WF paisub ja moodustab eristava vahukihi.

 

Tulekindlusklass B-s1, d0

Fontefire WF tuletõkkevärvile on antud kõrgeim võimalik puittoodete tulekindlusklassi sertifikaat B-s1, d0, vastavalt standardile EN 13501-1:2007+A1:2009.

Üks toode puidust sise- ja ka välispindadele

Fontefire WF võib kasutada tuletõkke värvimissüsteemi osana nii puidust välisvoodrilaudadel kui puidust sisepaneelidel.

Sisaldab värvikihti kaitsvaid aineid

Sisaldab aineid, mis kaitsevad värvitud pinda hallituse, vetikate ja mikroobide kasvu eest. Seda võib ilma spetsiaalse kruntvärvita või puidukaitsevahendita kasutada otse puitpindadel.

Rohkem informatsiooni brošüüris

Teknos

TEKNOSAFE 2467

Tuletõkkelakisüsteem sisetingimustesse. Sobib kõikidele puidupõhistele materjalidele. Sellega võib töödelda pindu, mille nõudmised ei ületa B-s1, d0. tulekaitselakki ei pea tingimata üle lakkima. Pinnalaki eeliseks on see, et seda võib toonida poolläbipaistvatesse toonidesse.

Vaata lähemalt

Teknos

TEKNOSAFE 2407

Tuletõkkesüsteemid sise- ja välistöödeks. Fassaadilaudise tuletõkkesüsteem sobib kuusele, sisemised tuletõkkesüsteemid kõigile puidupõhistele materjalidele. Süsteemi abil on võimalik puitu kasutada kohtades, kus see varem on olnud tulekaitsemääruste kohaselt võimatu. Praegustel tingimustel on võimalik ehitada kuni kaheksakorruselisi puitmaju.

Vaata lähemalt

Multiprosystem

Tuletõkkevahend Accoyale

Accoya, mille kohta selle tootja Accys Ltd. ütleb hi-tech wood e. kõrgtehnoloogiline puit, kogub tuntust ja leiab üha laiemat kasutamist ka Eestis. Accoya valmistatakse tavapuidu atsetüülimisprotsessis, mis on Accsys Ltd. poolt patenteeritud.

Ent atsetüülimine ei anna puidule tulekaitset – Accoya süttib ja põleb samamoodi või isegi paremini kui tavapuit. Olles eriline puit vajab Accoya ka spetsiaalset tuletõkkevahendit, mis peab olema justnimelt Accoya peal testitud ja sertifitseeritud. Tavapuidu jaoks mõeldud tuletõkke-immutusvahendid Accoya peal ei toimi ning tavapuidule välja antud sertifikaadid Accoya puhul ei kehti.

Vaata lähemalt

Tuletõkkevahend termopuidule

Termotöödeldud puidu e. termopuidu valmistamiseks töödeldakse puitu kõrgema kui 170 C temperatuuri juures. Selle protsessi tagajärjel paranevad puidu pehkimis- ja ilmastikukindlus ning soojusisoleerivus ja niiskuspaisumine. Kõrgel temperatuuril eraldub puidust ka vaik.

Termopuit sobib hästi nii sise- kui välisvooderduseks, terrassi- ja põrandalauaks, mööbliesemete ning sisustuse valmistamiseks. Termiline töötlemine parandab puidu biokindlust ja teeb selle eriti sobivaks välistingimustes kasutamiseks. Niiskuskindluse tõttu on termopuit leidnud laialdast kasutamist saunade siseviimistluses.

Vaata lähemalt